Organizatorzy

Rajd Trans Sahara jest organizowany przez doświadczonych odkrywców, zawodowych podróżników pracujących w Chennai Event Management Services [CEMS]. CEMS to wielokrotnie nagradzana firma planująca i organizująca specyficzne podróże. Specjalizujemy się w wysokiej jakości imprezach od konferencji w Las Vegas do imprez motoryzacyjnych w Indiach, Afryce i Europie. Nasze biura w wielu krajach pozwalają nam organizować spektakularne wydarzenia wspierane przez globalne media.

Attila

Attila to weteran zmotoryzowanych podróży. Uczestniczył w wielu rajdach na wielu kontynentach, zawsze zwariowanymi pojazdami, jak Łada 1500 albo węgierski autobus „przegubowiec” jako członek projektu „Bus Number 7”.Jest głównym organizatorem rajdu po Europie Wschodniej – Caucasian Challenge. Ścigał się już rikszami po Indiach i organizował zarówno profesjonalne rajdy samochodowe, jak i imprezy dla wybrednych klientów korporacyjnych, w swoim poprzednim życiu – jako specjalista od marketingu. Zje wszystko, niczym Indiana Jones.

Gábor

Średnia wieku żołnierzy walczących w Wietnamie wynosiła 19 lat. Gabor miał dokładnie tyle, kiedy tam pojechał. Wojny już nie było, ale walka z siłami natury trwała. Projektował nowe produkty dla biur podróży, tworząc wiele ciekawych wycieczek w tropiki. Żeglował dookoła Środkowej Ameryki, a później spędził 10 lat (szkoła i praca w dyplomacji) w Północnej Afryce. Uwielbia ekstremalne klimaty – jak zerowa lub stuprocentowa wilgotność powietrza. Sahara to jego drugi dom, a podróże to sposób na życie.

Szabolcs

Szabolcs spędził swoje życie uprawiając rózne, mniej interesujące zawody, nim zdał sobie sprawę, że bycie zawodowym podróżnikiem to jest to . Intensywnie podrózował jako żeglarz lub kapitan przeróżnych łodzi od Morza Śródziemnego po Karaiby. Razem z Attylą i Aravindem podróżował po Afryce, a w roku 2009 był liderem zespołu Bus Number 7. Współorganizuje Caucasian Challenge.

Aravind

Aravind jest pomysłodawcą i wiodącym organizatorem popularnego Rickshaw Challenge, wyścigu rikszami przez egzotyczne Południowe Indie. Podróżował wiele razy po Afryce, a także w innych częściach globu. W Budapeszcie prowadzi firmę wyspecjalizowaną w marketingu internetowym, a w międzyczasie założył pierwszy hostel “boutique” w Indiach. Jeśli widzisz cokolwiek z silnikiem, kiepską drogę i imprezę na końcu – możesz być prawie pewien że Aravind już tu był.